Kolagen

09.08.2023

Kolagen je nyní opravdu velké a diskutované téma. 

Na trhu je obrovská nabídka různého původu, složení i zastoupení výrobců a firem.

Je těžké se orientovat.

I já jsem hledala pro sebe ten nejvhodnější, protože již dlouhou dobu trpím artrózou v zápěstích, kolenou i kyčli. Když začínalo podzimní období, začalo pro mne i období těžko utišitelné bolesti.

Až do loňského roku.

Přišel ke mě tento dodavatel i kolagen a nyní, po téměř roce užívání vím, že já jsem pro sebe a svou rodinu  našla "TO PRAVÉ" a již měnit nebudu.

PROČ ???

Protože pro mne byl velmi důležitým faktorem kvalitní a čistý produkt.

A když jsem se seznamovala s fakty o tomto kolagenu přečetla jsem si právě tyto informace od generální ředitelky firmy, se kterou nyní spolupracuji i já, jejíž jméno je Asma Ishaq .

Asma Ishaq je nejen generální ředitelka ale také hlavní odborný výzkumník za řadou Liquid Biocell. 

Níže předkládám text, kde odpovídá na nejčastější dotazy ohledně kolagenu, které byly i zásadním bodem zlomu, když jsem se rozhodovala právě pro tento produkt. 

Jaký je rozdíl mezi jinými kolagenovými přípravky na trhu a Liquid Biocell?

Prvně jde o mikromolekuly pokryté jedním ze sedmi patentů na tekutý Biocell. Kdy bylo identifikováno přesné rozmezí molekulové hmotnosti, které zajišťuje optimální biologickou dostupnost. Druhá je kyselina hyaluronová nejen HA, ale přirozeně se vyskytující kyselina hyaluronová, proto se nenazývají kolagenová technologie, ale Collagen HA Matrix Technologie, protože tyto dvě molekuly společně přirozeně existují v naší kloubní chrupavce. Je tedy odvozen z jediného přírodního zdroje, nikoli ze vzorce nebo směsi jakéhokoli jiného druhu.

 Často se lidé ptají, jaký typ kolagenu je obsažen v Liquid Biocell?

Důvodem je to, že většina kolagenových přísad na trhu pochází z krav, prasat, mořských zdrojů. Tyto zdroje jsou obvykle více než 90% bílkovina a jsou označeny kdekoli od pojmenování jako: kolagenové peptidy, hydrolyzovaný kolagen, kolagen I, II, III typu, multi-kolagenní typy peptidů I, II, III, dokonce i IV nebo jen želatina. Želatina je také forma hydrolyzovaného kolagenu. Liquid Biocell je na druhou stranu tvořen přirozeně se vyskytujícím kolagenovým peptidem II typu, chondroitin sulfátem a molekulami kyseliny hyaluronové ve své přirozené formě. Klíčem je tedy spolupráce těchto biomolekul nacházejících se v této matici. Ta není identická s žádnou jinou kolagenovou ingrediencí nebo směsí. 

Spousta společností se snaží napodobit to, co společnost vytvořila, to také zvyšuje zmatek zákazníků kolem kolagenu. Tyto poznatky jsou však založeny na skutečné vědě a důvěryhodnosti.

 Další otázkou je, odkud je kolagen získáván?

Liquid Biocell je vyrobený z dietních kuřecích hrudních chrupavek bez hormonů, antibiotik a GMO. Kuřecí hrudní chrupavka blízce zrcadlí složení lidské chrupavky, která je bohatá na tento typ kolagenu, glukosamin sulfát a kyselinu hyaluronovou. Používáme kuřecí vedlejší produkty z částí, které by jinak farmy po zpracování kuřat na maso vyřadily, takže nedochází k úmrtí dalších kuřat, naopak je zužitkováno to, co by se jinak vyřadilo. Toto je ve skutečnosti jediným známým zdrojem, který má velmi podobnou kompozici, jaká se nachází v našem lidském těle. Chrupavka je velmi čistý a žádaný zdroj, na rozdíl od částí, ze kterých jsou jiné kolagenové produkty získávány, u chrupavek nedochází ke kontaktu s krevními cévami, nervy, které jsou známy, že mohou přenášet nemoci a nečistoty. Proto extrakce výhradně z chrupavky, eliminuje jakékoliv riziko nebo potenciální kontaminaci. Liquid Biocell také používá různé procesy během zpracování, jako: filtrace, čištění, koncentrace, hydrolýza, sterilizace a to nejen pro zajištění kvality, ale hlavně bezpečnosti.

 Poslední a nejdůležitější část, která činí Liquid Biocell odlišný od ostatních je výzkum.

Mnoho kolagenových doplňků není založeno na vědeckém výzkumu. Přes tucet studií, včetně deseti klinických studií na lidech, potvrzuje bezpečnost, účinnost a biologickou dostupnost u obou aktivních ingrediencí, stejně tak i v konečných produktech. To proto Liquid Biocell někdo srovnává s ostatními kolageny podle počtu gramů, ale uniká jim ta pointa. Naše účinnost je demonstrována na vlastních klinických studiích. Například u hydrolyzovaného kolagenu studie ukazují efektivnost u zdraví kůže okolo 20g.Tak si představme, proč tolik produktů vidíme ve formě prášku nebo nápojových směsích. Člověk by musel užít 25 kapslí o průměrné velikosti tak, aby se dosáhlo stejného účinku jako u 20 g hydrolyzovaného kolagenu tohoto typu. My nemusíme brát 25 kapslí, jelikož účinnost u našich produktů je demonstrovaná na dávce, kterou doporučujeme v našem produktu. (Běžná denní dávka Liquid Biocell je 2x denně 15 ml). 

Studie a výzkumy ukazují, že Biocell skutečně pomáhá chránit pokožku, což má za následek snížení výskytu a prohlubování vrásek, působí proti ztrátě vody, zvyšuje elasticitu pleti.Studie o absorpci kyseliny hyaluronové ukazují, že dochází k 60 násobnému zvýšení hladiny HA v těle, což znamená, že se pleti navrací poddajnost a mnohem větší pohyblivost ve vašich kloubech a pojivových tkáních.Nároky na produkty jsou prokázány studiemi na našich aktivních ingrediencích během výroby a taky na konečných produktech, které zahrnují všechny řady Liquid Biocell včetně přípravků na pleť, kdy je zacíleno na vrásky, elasticitu, redukci suchosti, posilování kolagenu a kyseliny hyaluronové v pleti. Nejdůležitější je porozumět tomu, že tyto produkty mají mnohostranné benefitSpojenené se zdravím, které vytváří dlouhodobé přínosy a zlepšují kvalitu života, díky čemuž je výrobce dobře známý. 

Dalšími přínosy jsou také podpora zdravé chrupavky, stimulace a podpora zdravé synoviální tekutiny (tato tekutina zabezpečuje výživu v kloubu, snižuje tření ploch a udržuje pružnost chrupavek), dále zvyšování množství kyseliny hyaluronové. V loňském roce proběhly nové studie potvrzující, lepší regeneraci po cvičení a tréninku u sportovců.Díky těmto skutečnostem získal Liquid Biocell nespočetně mnoho ocenění od třetích stran, ze strany expertů, novinářů, odborníků na výživu, z oblasti vědy a obchodu. Společnost je velmi vděčná, že je pionýrem ve světě kolagenu a je uznávána pro nejlepší produkty na trhu v oblasti anti-agingu (proti stárnutí) a kloubních doplňků.

Toto je tedy Kolagen, který s láskou  užívám já a již nikdy nepřestanu.

Protože již po 3 týdnech užívání bolest kloubů odezněla, po 3 měsících mi přestaly padat vlasy a dokonce začaly podrůstat novými. Pleť je hydratovaná, a co mě potěšilo opravdu moc, letos poprvé se s příchodem  léta neobjevily kolem mých očí bílé skvrny. 

Jsem prostě šťastná!!!

Pokud Tě tento kolagen zaujal a toužíš si ho objednat, neváhej mě kontaktovat.

Mám pro Tebe speciální slevu na první nákup a VIP slevu na vybraný produkt.