Den, kdy se mi změnil život

28.10.2023

Rok 2022, co si budeme povídat, nebyl ani zdaleka "tak magický" jak by se možná dalo předpokládat. Nejen z hlediska světového dění, ale i mnoho z nás si prožívalo svá větší, či menší životní dramata.

Výjimkou jsem nebyla ani já a celá moje rodina.

Zažili jsme si drama, pro nás doposud nejtěžší.

Rok 2022 byl pro nás prožíváním těžkého onemocnění maminky, boj s velmi zákeřnou nemocí a následně i její bolestný odchod.

Maminka pro mne byla vším, byla Andělem v pozemské rovině, a navíc jsme společně i 30 let vedly náš květinový obchůdek. Byly jsme spolu den, co den, pouze s výjimkou 7 let, kdy jsem se vdala a tu dobu žila se svým manželem v Opavě. Když těžce onemocněl tatínek, přestěhovali jsme se zpět do Znojma, abychom byli mamince na blízku. To jsme ovšem netušili, že náš čas je velmi krátce vymezen.

V březnu roku 2022 jsme se dozvěděli zdrcující diagnozu s tou nejhorší prognózou.

Mamince diagnostikovali nádor na mozku Glioblastom IV. Následovala operace, ale již po čtvrté ozářce zůstala maminka ležící. Člověk, který byl ještě začátkem roku v plné síle, plný plánů a elánu, se vám ze dne na den mění před očima a vy nemáte jedinou šanci s tím cokoliv udělat. Neumíte pomoci jí ani sobě. Zapnete prostě jakéhosi autopilota a snažíte se to vše nějak zvládnout.

A že to není vůbec lehké.

Ze dne na den, jsem zůstala v našem květinářství sama, doma dítě ve druhé třídě, které potřebuje péči i pozornost, manžela na směnách a těžce nemocnou maminku, střídavě v nemocnici v Brně, ve Znojmě a doma. Člověk, který byl ještě před pár týdny v plné síle, potřebuje náhle vaší 24hodinovou péči.

Díky za to, že naše rodina je ta nejúžasnější jakou bych si mohla přát. Spojili jsme veškeré síly a střídali se, pomáhali si a dělali jsme co jsme uměli a mohli.

Nicméně, vše 22.7.2022 skončilo. Nejhorší scénář se naplnil a tento den bude vždy tím nejbolestnějším v mém životě.

Maminka odešla 4 měsíce ode dne, kdy jsme se dozvěděli tuto strašnou diagnozu.

Opravdu jen ten, kdo něco podobného prožije ví, co "nádor na mozku" dokáže.